Прекрасен Божикен концерт се одржа во Битола, во чест на роденденот на Исус

Loading

БОЖИЌЕН КОНЦЕРТ ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ

По повод големиот христијански празник Божиќ, во организација на Општина Битола, вечерва во Офицерскиот дом во Битола, се одржа Божиќен концерт. Присутните имаа можност да го проследат настапот на Машкиот хор „Свети Нектариј Битолски“ и Женскиот хор „Света Макрина“.- објави општина Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment