Претрес во Битола, пронајдена марихуана, приведен дилер

 648 

На 27.09.2022 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода М. Б.(27) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment