Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице

 1,314 

Министерство за внатрешни работи / Мinistria e Punëve të Brendshme 

51 мин.  · 

Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице

Денеска (29.06.2022) околу 06.50 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.О.(20) од с.Грчец.

При претрес во неговиот дом, извршен по претходно добиена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје, пронајдени се и одземени ќеса со кокаин и дигитална вага со остатоци од кокаин.

С.О. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment