Приведена жена од Битола барана по потерница

Loading

На 13.12.2021 во 12.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш ја лишиле од слобода М.Е.(42) од Битола. За неа била распишана потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“. Лицето било спроведено во Казнено – поправна установа „Затвор Идризово“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment