Приведени двајца дилери во Битола, пронајдена дрога

 512 

На 16.10.2022 од страна на полициски службеници од полициската станица Битола и криминалистичката полиција на СВР Битола на ул”Мирка Гинова” во Битола ги лишиле од слобода П.Д.(35) и  Х.Б.(21), двајцата од Битола, затоа што кај нив се пронајдени две пакувања со марихуана и боксирач. Истите се однесувале агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејства. Лицата се приведени и по документирање на настанот ќе следува кривична  пријава.

информацијата е од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment