Приведени две лица од Ресен поради фрлање на експлозивна направа

 949 

На 08.07.2022 полициски службеници од ОВР Ресен ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело „предизвикување општа опасност“, со фрлање на експлозивна направа во двор на жител на с.Царев Двор, ресенско.Во координација со Јавен обвинител, по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment