Приведено лице барано со потерница во Битола

 1,725 

Полициски службеници од полициска станица од општа надлежност Битола денеска од улица”Караорман”во Битола ја лишиле од слобода Е.А.(34)од Битола.
Истата се барала по судска наредба од Основен Суд Битола поради издржување на затворска казна во траење од 100 ( сто ) дена при што истата е спроведена во Казнено поправен дом „ Идризово“ Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment