Приведено лице од Битола, истиот спроведен во КПУ Затвор Битола

 2,994 


На 08.11.2022 од страна на полициски службеници од СВР Битола од ул” Бул.1ви Мај” во Битола го лишиле од слобода Д. Д.(34) од Битола.

Истиот се бараше по решение од Судија за претходна постапка од Основен суд Битола за издржување на мерка притвор во траење од 30 дена за извршено кривично дело по чл. 215 од КЗ.
Истиот е спроведен од Полициска станица Битола до КПУ Затвор Битола.-информираат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment