Приведен битолчанец за физички напад врз полицаец кој извршувал службени дејствија

 1,256 

На 11.10.2022 околу 01.00 часот на ул „Добривоје Радосављевиќ“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода А.Б.(28) од Битола затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment