Приведен битолчанец, полицијата кај него пронајде хероин

 320 

На 22.11.2022 во 01.30 часот на ул.„Даме Груев“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола го
лишиле од слобода И.Ж.(28) од Битола затоа што кај него бил пронајден и одземен е хероин. Тој бил приведен во полициска
станица Битола и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.- информираат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment