Приведен крадец од Битола, спроведен во затвор

 10,085 

Денеска (27.08.2022) во 03 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Битола, по судска наредба од Основен суд Битола, приведен е К.Т.(37) од Битола, кој бил баран со потерница за издржување казна затвор во траење од една година за извршени тешки кражби. К.Т. е спроведен во КПУ Затвор Битола за издржување казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment