Прилепчанец баран со потерница лишен од слобода

 3,203 

Денеска (08.11.2022) во Прилеп, полициски службеници одСВР Битола – Полициска станица од општа надлежност
Прилеп го лишиле од слобода Е.М.(28) од Прилеп. Тој бил баран по потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Куманово за доиздржување на казна затвор од две години и два месеци за сторени повеќе кривични дела „тешка кражба“ и „разбојништво“. Лицето ќе биде спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Куманово за доиздржување на затворската казна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment