Прилепчанец ја допирал по телото својата малолетна ќерка

 437 

На 19.03.2022 во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп е лишен од слобода 56 годишен жител на Прилеп затоа што во 20,45 часот во ОВР-Прилеп 47 годишна жителка на Прилеп (негова сопруга) пријавила дека тој ја допирал по телото нивната малолетна ќерка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment