Пролетта ни пристигна во февруари

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност и дневни температури од 12 до 20 Целзиусови степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

И утре времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment