Пронајдена дрога во Битола и Прилеп, приведени три лица

 3,799 

На 18.10.2022 на ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода В.И.(47) и Г.Т.(46), двајцата од Битола, затоа што кај нив бил пронајден и одземен шприц со наркотична дрога. На 18.10.2022 во 01.10 часот од ул.„Војводинска“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода Р.С.(20) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја. По целосно документирање на случаите, против лицата ќе следуваат соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment