Романија ги укинува сите мерки од денеска

 116 

Од денеска, Романија ги укинува сите ограничувања воведени поради корона вирусот, вклучително и дигитални пропусници и носење заштитни маски внатре и на отворено, изјави денеска министерот за здравство Александру Рафила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment