Санкционирани 20 возачи под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола

На  (03/04.02.2024)во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена беше засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 20 возачи од кои (9 во Битола,9 во Прилеп,2 во Ресен),а откриени биле и 10 останати прекршоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment