СВР Битола поднесе кривична за лице од Оптичари битолско, кај него пронашле марихуана

 283 

Секторот за внатрешни работи Битола, до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против З.Д.(34) од с.Оптичари, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 20.06.2020, полициски службеници од Одделение за криминалистичка полиција при СВР Битола извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле марихуана.- информираат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment