Слободен печат:Има уапсени а забележавме повеќе лица вооружени со пиштоли меѓу провокаторите

 571 

Малку недостасуваше вечерашниот инцидент на протестот против францускиот предлог, кој се случи кога група која дојде од Старата скопска чаршија почна да фрла со камења, шишиња и други предмети кон толпата, да ескалира во отворен судир меѓу

двете страни.

цела вест тукаhttps://www.slobodenpecat.mk/video-novi-snimki-od-incidentot-kaj-mavrovka-policijata-uapsi-nekolkumina/

Фото: Слободен печат / Драган Митрески

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment