Сончево време со мала до умерена облачност

Денес времето во Македонија ќе се задржи претежно стабилно и суво. Односно сончево со мала до умерена локална облачност. Особено долж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец и истиот повремено ќе засилува на интензитет. Минималните температури речиси насекаде ќе се спуштаат под нулата, односно истите ќе се спуштаат во интервалот од -9 до 1 степен, на планинските места истите се очекува да се спуштат дури и под -10 степени, додека максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 10 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment