Сообраќајот се одвива непречено, наместа по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива тековно и непречено по наместа влажни коловози, соопшти Автомотосојузот на Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment