Сопатник тешко повреден во сообраќајка во Битола

 111 

Дваесет и три годишниот Б.Б. од Битола е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила во Битола на крстосница од ул.„Васко Карaнгелевски“, ул.„13-ти Јули“ и ул.„Младински бригади“.

Во несреќата учествувале автомобил „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, управуван од З.Ч.(60) од Битола и автомобил „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, управуван од О.Д.(22) од Битола.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од второто возило, Б.Б.(23) од Битола констатирани во Општата болница во Битола, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

извор Дневен билтен МВР

https://mvr.gov.mk/izvadok-od-dnevni-nastani/2521

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment