Студено утро во Битола -13, се чуствува како -16 степени

 81 

Ладна ноќ во Битола , утрово градот на Конзулите е со -13 под нулата а се чуствува како да е -16.И во текот на денот температурите ќе се под нулата , облечете се топло

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment