Судот во Битола се уште не добил барање за притвор за Алабаковски

 4,068 

До 16 часот, до Основниот суд во Битола, се уште нема доставено барање за притвор, односно каков било иницијативен поднесок, пренесува ММС. Претседателот на судот, Димовски Миле за порталот изјавил дека течеле законските 24 часа, до кога полицијата може да го задржи осомничениот.

Инаку, Ламбе Алабаковски е уапсен синоќа, тој го запалил клубот „Ванчо Михајлов“ во Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment