Тешка сообраќајка на патот Градско – Прилеп , едно лице го загуби животот

Loading

На 21.03.2024 во 17.57 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на патот Градско – Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски односи, управувано од А.М.(29) од Прилеп и товарно возило „ман“ со скопски регистарски односи, управувано од З.Б.(38) од Куманово. Во несреќата, А.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во градската болница Прилеп каде починал. По наредба на јавен обвинител , телото на починатиот било дадено на обдукција, а увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.- соопштуваат од Сектор за внатрешни работи Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment