Триста инспектори на УЈП „тресат“ маркети на „КАМ“ во целата држава

 297 

Во моментов повеќе од триста колеги од Управата за јавни приходи се во сите подружници на маркетите „КАМ“, поради утврдени неправилности, откри вечерва во „Топ тема“ на телевизија Телма директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment