Три лица лишени од слобода во Ресен полицијата пронајде марихуана

 1,962 

На 10.10.2022 во 22.20 часот на ул.„Јосиф Јосифовски“ во Ресен, полициски службеници од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Ресен ги лишиле од слобода Х.К.(20) с.Сопотско, ресенско и двајца 17-годишници од Ресен. При преглед кај нив, кај Х.К. била пронајдена и одземена марихуана, која ја купил претходно од едниот од малолетниците. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment