„Чкембари“ со моќна порака: „Нашето име Македонија е славно и не коренсподира со ниту една придавка“

 418 

Навивачите на Еурофарм Пелистер испратија јасна порака за време на соочувањето со АЕК во Атина во натпреварот до ракомената Европска лига на ЕХФ.

Гостинските навивачи беа присутни во салата „Боро Чурлевски“ и имаа можност да ја прочитаа која беше наменета за нив, но и за европските ракометни фанови кои преку Арена Спорт го следеа овој натпревар.

„Нашето име Македонија е славно и не коренсподира со ниту една придавка“, стои во пораката.

извор +фотоhttps://tera.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment