126 санкции за сообраќајни прекршоци на територија на СВР Битола

Loading

Секторот за внатрешни работи Битола, вчера (16.11.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 126 возачи, меѓу кои 92 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 4 возачи за управување под дејство на алкохол, 14 мерки за непрописно паркирање.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment