14 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

 1,117 

Во текот на изминатата вечер  (18/19.11.2022)во периодот од 21.00 до 02.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 14 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 12 останати прекршоци.

 Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment