17 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

 445 

Во текот на изминатата вечер (14/15.10.2022)во периодот од 21.00 до 03.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 17 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 31 останати прекршоци. 

 Aкциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment