19 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

 2,374 

Во текот на изминатата вечер (29/30.10.2022)во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 19 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 26 останати прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment