Лишени од слобода две лица од Битола,физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија

 2,458 

 2,458  На 29.09.2022 околу 18.20 часот на бул.„Први Мај“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода А.Т.(25) и З.Ј.(36), двајцата од Битола, затоа што физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. СВР БИТОЛА

прочитај повеќе...