Најнови информации:Нестабилното време во земјава ќе продолжи до околу полноќ

 595 

 595  Време 21:25 часотЦентар за управување со кризи Од УХМР известуваат дека има нестабилност на повеќе места во западниот дел на државата, поинтензивна во Кичевско. Од југозапад кон Скопската Котлина навлегува нестабилна маса, која ќе предизвика пороен дожд и грмежи, поинтензивни во нејзиниот јужен и источен дел. Нестабилното време во земјава ќе продолжи до околу полноќ, а потоа атмосферата постепено ќе се стабилизира и врнежите ќе престанат.

прочитај повеќе...

УХМР: ИНФОРМАЦИЈА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ

 392 

 392  Време 19:40 часот Поголема нестабилна облачна маса од запад се приближува кон Скопската Котлина и градското подрачје и се очекува да ги зафати во следните 10-тина минути. Од појави ќе има интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и можна појава на суградица

прочитај повеќе...

На Новачки пат во Битола приколки без регистарски таблици?

 1,343 

 1,343  РЕАКЦИЈА НА ГРАЃАНИ Возила со приколки а приколките без таблички регистарски , возат низ улицата Новачки пат во Битола- велат граѓани!?.Дали возат или не, тоа на оваа релација ќе им го препуштиме на надлежните, наше е само да пренесеме реакција на граѓани дека на овој пат возеле возила со приколки а приколките им биле без регистарски таблички. Сезона е есен кога повеќе се набавуваат производи за зимница, дрва и слично но и за приколки има Закон и треба секој да го почитува фото илустрација

прочитај повеќе...

Кривична пријава против криминалец од Битола за сторени кражби, тешки кражби, загрозување на сигурност и разбојништва на подрачје на Битола

 1,763 

 1,763  Крималистичката полиција при СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против М.А.(32) од Битола затоа што во период од месец март до месец септември 2022 година извршил седум кривични дела од кои една разбојничка кражба, четири кражби, една тешка кражба и едно загрозување на сигурноста со опасно орудие, сите на подрачјето на Битола,при што влегувал во куќи и станови и одземал пари, златен накит и други предмети со што се стекнувал со противправна имотна корист. Последното кривично дело М А. го извршил на 27.09.2022 во Битола, каде заедно…

прочитај повеќе...