СВР Битола билтен за 27.11.2022

 3,137 

 3,137  Свр БитолаНа 27.11.2022 околу 18.20 часот во с.Бела Црква, општинаКривогаштани, полициски службеници од Полициското одделениеКривогаштани го привеле Х.Т.(49) од с.Големо Коњари. Тој билзатекнат како со патничко возило „опел корса“ без регистарски ознаки,превезувал бесправно исечени и нежигосани огревни дрва. Дрвата ивозилото биле одземени и дадени на Шумска полиција запонатамошна постапка. При интервенцијата со повреда се здобиледен полициски службеник. Лицето било задржано во полицискастаница и по целосно документирање на случајот против него ќе бидеподнесена соодветна пријава.На 27.11.2022 во СВР Битола, Љ.А.(59) од Битола пријавил дека наул.„Генерал Васко Карангелевски“ во Битола бил…

прочитај повеќе...