Aкциска контрола на СВР Битола во угостителски објекти, затекнати малолетници има и приведени полнолетни лица

 7,528 

 7,528  На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест угостителски објекти во Битола. При контролата, во четири угостителски објекти затекнати се седуммалолетници подоцна од 24 часот. Малолетниците се предадени на родителите, а по документирање на случаите ќе бида поднесени соодветни поднесоци. Денеска (04.12.2022) во 02.35 часот во угостителски објект на градско шеталиште во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода…

прочитај повеќе...