Дневен билтен СВР Битола 25-26 декември 2022

 18,902 

 18,902  На 26.12.2022 на регионален пат Прилеп -Македонски Брод, кај место викано„Сенокошка река“, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слободаА.К.(37) од Прилеп затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувалкон полициски службениц кои извршувале службени дејствија. По документирање наслучајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. На 25.12.2022 во СВР Битола, И.С.(49) од Битола пријави дека на Градскотошеталиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколкумалолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.На 25.12.2022 на ул.„Широк Сокак“ во Битола, полициски службеници од…

прочитај повеќе...

На ул.Ленинова во Битола полицијата лиши од слобода битолчанец, кај него пронајдена и одземена марихуана

 2,034 

 2,034  На 25.12.2022 на ул.„Ленинова“ во Битола, полициски службеници од Полицискатастаница Битола го лишиле од слобода Б.З.(29) од Битола затоа што кај него билапронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот, против него ќебиде поднесена соодветна пријава.- соопштија од СВР Битола

прочитај повеќе...