26 санкции за брзо возење на територија на СВР
Битола

 1,850 

Во текот на вчерашниот ден (06.10.2022) натериторијата на СВР Битола спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои
управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, санкционирани се 26 возачи, од кои 13 ја пречекориле брзината во населено
место и 13 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. 
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment