3 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

 912 

Во текот на изминатата вечер (21/22.09.2022)во периодот од 20.00 до 01.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 3 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 15 останати прекршоци. 

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила. -соопштуваат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment