38 годишник од Маково кој се барал со потерница, спроведен во битолскиот затвор

 70 

Денеска (06.01.2022) во 03.00 часот во с.Маково, општина Новаци, полициски службеници од Полициското одделение Новаци го лишиле од слобода Т.Т.(38) од с.Маково. Тој бил баран по потерница од Казнено-поправната установа Затвор Битола за доиздржување затворска казна. Тој бил предаден во Казнено-поправната устаноца Затвор Битола за доиздржување на казната затвор.- извести МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment