50 годишник од Битола допирал по телото малолетник, лишен е од слобода полицијата му поднесе кривична

 1,011 

На 25.09.2022, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Ј.(50) од Битола затоа што претходно во неговиот дом допирал по телото малолетник од Битола и го принудил и тој него да го допира. Против лицето е поднесена кривична пријава.- информираат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment