Што да правам,колешката ме заведува?

 494 

 494  Неодамна се вработив во една помала солидна фирма.Можам да кажам брзо се вклопив и скоро е се во ред,освен еден мал проблем.Колешката ме заведува,кога одам по кафе доаѓа и таа,и кога одам до wc тогаш оди и таа,често ми се насмевнува а и спомна да излеземе некоја вечер. Женет не сум но имам вереница која несакам да ја изневерам.Колешката забележа дека не и возвраќам па сега почна лошо да се однесува,почна на шефот се да му кажува,и веројатно во оваа мала фирмичка наскоро ќе дадам отказ,да…за глупости ,ама верувајте…

прочитај повеќе...

Знајш ти кој/а сум јас???

 547 

 547  Не ретко се случува низ реалниот живот да наидете на личности кои ако нешто не им е по ќеф … ќе ви се обратат со , Знајш ти која сум или кој сум јас? Ти мене уште не ме знајш. Е јас на вакви зборови се смејам и тоа како, ааа чекај можеби тој или таа ја измислиле струјата, водухот, а можеби и отишле на месечината па можеби затоа и не се знаеме. Сите сме ние никој и ништо, обични печалбари за корка леб, за дом, за автомобил за…

прочитај повеќе...

Mомче од Берово почина од сепса по дренирање заб во штипската Болница

 1,105 

 1,105  На социјалните мрежи беа објавени неколку фотографии за смртта на 25-годишно момче од Берово. Јован Димовски од Берово починал од сепса предизвикана по интервенција на заб на штипската болница. „Само во нашата држава ,само со нашето здравство, само со нашите „професионални“ доктори во штипската болница може да се случи ова: Со 20 годишен сташ да направиш интервенција на заб и да ставиш еден обичен дрен наопаку. Па да предизвикаш сепса и пациентот да го пратиш дома со што предизвика на Ванчо животот да згасне на само 25години…..СРАМ ЗА ЦЕЛА…

прочитај повеќе...

По инцидент со колегата Костовски се огласи Апасиев

 399 

 399  Oткако за малку ќе се степаше со пратеникот на СДСМ Мартин Костовски, претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев напиша статус на Фејсбук. „Со сељаците-сељачки, со интелектуалците-интелектуално“, напиша Апасиев.

прочитај повеќе...

РОДИЛКА ОД УКРАИНА СЕ ПОРОДИ ВО ЧАИР: На свет донесе девојче

 351 

 351  Министерот за здравство, Беким Сали објави убави од Гинекологија во Чаир, посочуваќи дека родилка од Украина донесе на свет девојче. -Оксана од Украина донесе на свет девојче тешко 3.890 кг и долго 54 см. Мајката Оксана и новороденчето се во добра состојба. За нив се грижи тимот од гинеколози, педијатри и медицински сестри кои се во сигурни раце. Во разговор таа ме извести дека е задоволна од здравствената услуга и дека се чувствува добро. Ѝ посакав добро здравје и многу среќни моменти.- напиша тој

прочитај повеќе...