На Новачки пат во Битола приколки без регистарски таблици?

 314 

 314  РЕАКЦИЈА НА ГРАЃАНИ Возила со приколки а приколките без таблички регистарски , возат низ улицата Новачки пат во Битола- велат граѓани!?.Дали возат или не, тоа на оваа релација ќе им го препуштиме на надлежните, наше е само да пренесеме реакција на граѓани дека на овој пат возеле возила со приколки а приколките им биле без регистарски таблички. Сезона е есен кога повеќе се набавуваат производи за зимница, дрва и слично но и за приколки има Закон и треба секој да го почитува фото илустрација

прочитај повеќе...

Кривична пријава против криминалец од Битола за сторени кражби, тешки кражби, загрозување на сигурност и разбојништва на подрачје на Битола

 1,434 

 1,434  Крималистичката полиција при СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против М.А.(32) од Битола затоа што во период од месец март до месец септември 2022 година извршил седум кривични дела од кои една разбојничка кражба, четири кражби, една тешка кражба и едно загрозување на сигурноста со опасно орудие, сите на подрачјето на Битола,при што влегувал во куќи и станови и одземал пари, златен накит и други предмети со што се стекнувал со противправна имотна корист. Последното кривично дело М А. го извршил на 27.09.2022 во Битола, каде заедно…

прочитај повеќе...

Лишени од слобода две лица од Битола,физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија

 2,420 

 2,420  На 29.09.2022 околу 18.20 часот на бул.„Први Мај“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода А.Т.(25) и З.Ј.(36), двајцата од Битола, затоа што физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. СВР БИТОЛА

прочитај повеќе...

Во битолски продажен објект, и одзел пари на вработената со закана

 2,089 

 2,089  На 28.09.2022 во 21.17 часот во СВР Битола било пријавено дека во продажен објект на ул.„Васко Карангелевски“ во Битола едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.- соопштуваат од СВР Битола

прочитај повеќе...